Popis ptica Hrvatske

The List of Croatian Birds

Ispod je tablica sa popisom ptica Hrvatske. Tablica koristi funkciju sortiranja koja se postiže pritiskom na zaglavlje pojedine kolone. Popis ptica Hrvatske sadrži 390 ptica sa hrvatskim, engleskim i znanstvenim imenom. Kratice označavaju:

Ac – neredovita ili slučajna
B – gnjezdarica
M – preletnica
W – zimovalica

Slike ptica koje imaju naznaku linka raspoložive su u galeriji ptica Hrvatske

Pritiskom na zaglavlje kolone aktivira se sortiranje prema abecednom redu 

Englesko ime Hrvatsko ime Znanstveno ime (Ac)cidential (B)reeding (M)igration (W)intering
Grey Heron Siva čaplja Ardea cinerea   B   W
Purple Heron Čaplja danguba Ardea purpurea   B M  
Great White Egret Velika bijela čaplja Egretta alba   B   W
Western Reef Egret Obalna čaplja Egretta garzetta gularis Ac      
Little Egret Mala bijela čaplja Egretta garzetta   B M  
Cattle Egret Čaplja govedarica Bubulcus ibis Ac      
Squacco Heron Žuta čaplja Ardeola ralloides   B M  
Night Heron Gak Nycticorax nycticorax   B M  
Little Bittern Čapljica voljak Ixobrychus minutus   B M  
Bittern Bukavac Botaurus stellaris   B   W
Little Grebe Mali gnjurac Tachybaptus ruficollis   B   W
Great Crested Grebe Ćubasti gnjurac Podiceps cristatus   B   W
Red-necked Grebe Riđogrli gnjurac Podiceps grisegena       W
Slavonian Grebe Ušati gnjurac Podiceps auritus       W
Black-necked Grebe Crnogrli gnjurac Podiceps nigricollis   B   W
Cory’s Shearwater Veliki zovoj Calonectris diomedea   B    
Yelkouan Shearwater Gregula Puffinus yelkouan   B    
Storm Petrel Burnica Hydrobates pelagicus Ac      
White Pelican Ružičasti nesit Pelecanus onocrotalus Ac      
Dalmatian Pelican Kudravi nesit Pelecanus crispus   B    
Gannet Bluna Sula bassana Ac      
Cormorant Veliki vranac Phalacrocorax carbo   B   W
Shag Morski vranac Phalacrocorax aristotelis   B    
Pygmy Cormorant Mali vranac Phalacrocorax pygmaeus   B   W
Red-throated Diver Crvenogrli plijenor Gavia stellata       W
Black-throated Diver Crnogrli plijenor Gavia arctica       W
Great Northern Diver Veliki plijenor Gavia immer Ac      
White-billed Diver Žutokljuni plijenor Gavia adamsii Ac      
Black Stork Crna roda Ciconia nigra   B M  
White Stork Bijela roda Ciconia ciconia   B    
Bald Ibis Ćelavi ibis Geronticus eremita Ac      
Glossy Ibis Blistavi ibis Plegadis falcinellus   B M  
Spoonbill Žličarka Platalea leucorodia   B M  
Greater Flamingo Plamenac Phoenicopterus ruber Ac      
Mute Swan Crvenokljuni labud Cygnus olor   B   W
Black Swan Crni labud Cygnus atratus Ac      
Whooper Swan Žutokljuni labud Cygnus cygnus       W
Bewick’s Swan Mali labud Cygnus columbianus Ac      
Bean Goose Guska glogovnjača Anser fabalis       W
Pinkfoot Kratkokljuna guska Anser brachyrhynchus Ac      
Whitefront Lisasta guska Anser albifrons       W
Lesser Whitefront Mala guska Anser erythropus Ac      
Greylag Goose Divlja guska Anser anser   B   W
Bar-headed Goose Indijska guska Anser indicus Ac      
Brent Goose Grivasta guska Branta bernicla Ac      
Red-breasted Goose Crvenovrata guska Branta ruficollis Ac      
Ruddy Shelduck Zlatokrila utva Tadorna ferruginea Ac      
Shelduck Utva Tadorna tadorna       W
Mandarin Duck Američka mandarinka Aix sponsa Ac      
Wood Duck Mandarinka Aix galericulata Ac      
Wigeon Zviždara Anas penelope     M W
Gadwall Patka kreketaljka Anas strepera   B M W
Teal Kržulja Anas crecca     M W
Mallard Divlja patka Anas plathyrhynchos   B M W
Pintail Patka lastarka Anas acuta   B M W
Garganey Patka pupčanica Anas querquedula   B M  
Shoveler Patka žličarka Anas clypeata   B M W
Red-crested Pochard Patka gogoljica Netta rufina   B M W
Pochard Glavata patka Aythya ferina   B M W
Ferruginous Duck Patka njorka Aythya nyroca   B M  
Tufted Duck Krunata patka Aythya fuligula   B M W
Scaup Patka crninka Aythya marila       W
Eider Gavka Somateria mollissima Ac      
Long-tailed Duck Patka ledara Clangula hyemalis Ac      
Common Scoter Crna patka Melanitta nigra Ac      
Velvet Scoter Patka kulašica Melanita fusca       W
Goldeneye Patka batoglavica Bucephala clangula       W
Smew Bijeli ronac Mergus albellus       W
Red-breasted Merganser Mali ronac Mergus serrator       W
Goosander Veliki ronac Mergus merganser   B   W
White-headed Duck Čakora Oxyura leucocephala     M W
Osprey Bukoč Pandion haliaetus   B M  
Honey Buzzars Škanjac osaš Pernis apivorus   B M  
Red Kite Crvena lunja Milvus milvus   B M  
Black KIte Crna lunja Milvus migrans   B    
White-tailed Sea Eagle Štekavac Haliaeetus albicilla   B    
Lammergeier Kostoberina Gypaetus barbatus Ac      
Egyptian Vulture Crkavica Neophron percnopterus   B    
Griffon Vulture Bjeloglavi sup Gyps fulvus   B    
Black Vulture Crni lešinar Aegypius monachus   B    
Short-toed snake Eagle Orao zmijar Circaetus gallicus   B    
Marsh Harrier Eja močvarica Circus aeruginosus   B M W
Hen Harrier Eja strnjarica Circus cyaneus     M W
Montagu’s Harrier Eja livadarka Circus pygargus   B    
Pallid Harrier Stepska eja Circus macrourus Ac      
Levant Sparrowhawk Kratkoprsti kobac Accipiter brevipes   B    
Goshawk Jastreb Accipiter gentilis   B    
Sparrowhawk Kobac Accipiter nisus   B   W
Steppe Buzzard Stepski škanjac Buteo buteo vulpinus Ac      
Buzzard Škanjac Buteo buteo   B M W
Long-legged Buzzard Riđi škanjac Buteo rufinus Ac      
Rough-legged Buzzard Škanjac gaćaš Buteo lagopus       W
Lesser Spotted Eagle Orao kliktaš Aquila pomarina   B    
Spotted Eagle Orao klokotaš Aquila clanga       W
Steppe Eagle Stepski orao Aquila nipalensis Ac      
Imperial Eagle Orao krstaš Aquila heliaca   B   W
Golden Eagle Suri orao Aquila chrysaetos   B    
Bonelli’s Eagle Prugasti orao Hieraaetus fasciatus   B    
Booted Eagle Patuljasti orao Hieraaetus pennatus   B M  
Lesser Kestrel Bjelonokta vjetruša Falco naumanni   B M  
Kestrel Vjetruša Falco tinnunculus   B M  
Red-footed Falcon Crvenonoga vjetruša Falco vespertinus     M  
Eleonora’s Falcon Eleonorin sokol Falco eleonorae   B    
Merlin Mali sokol Falco columbarius       W
Hobby Sokol lastavičar Falco subbuteo   B M  
Lanner Krški sokol Falco biarmicus   B   W
Saker Stepski sokol Falco cherrug   B M  
Peregrine Sivi sokol Falco peregrinus   B   W
Black Grouse Tetrijeb ruševac Tetrao tetrix   B    
Capercailie Tetrijeb gluhan Tetrao urogallus   B    
Hazel Grouse Lještarka Bonasa bonasia   B    
Northern Bobwhite Virdžinijska prepelica Colinus virginianus   B    
Rock Partridge Jarebica kamenjarka Alectoris graeca   B    
Chukar Čukara Alectoris chukar   B    
Grey Partridge Trčka Perdix perdix   B    
Quail Prepelica Coturnix coturnix   B M  
Pheasant Fazan Phasianus colchicus   B    
Common Crane Ždral Grus grus     M  
Water Rail Kokošica Rallus aquaticus   B M W
Corncrake Kosac Crex crex   B M  
Spotted Crake Riđa štijoka Porzana porzana   B M W
Little Crake Siva štijoka Porzana parva   B M  
Baillon’s Crake Mala štijoka Porzana pusilla   B M  
Purple Swamphen Velika sultanka Porphyrio porphyrio Ac      
Moorhen Mlakuša Gallinula chloropus   B M W
Coot Liska Fulica atra   B M W
Great Bustard Droplja Otis tarda Ac B    
Little Bustard Mala droplja Tetrax tetrax Ac   M W
Oystercatcher Oštrigar Haematopus ostralegus     M  
Black-winged Stilt Vlastelica Himantopus himantopus   B M  
Avocet Modronoga sabljarka Recurvirostra avosetta   B M  
Stone Curlew Ćukavica Burhinus oedicnemus   B    
Cream-coloured Courser Smeđa trkalica Cursorius cursor Ac      
Collared Pratincole Riđokrila pješčarka Glareola pratincola     M  
Black-winged Pratincole Crnokrila pješčarka Glareola nordmanii Ac      
Lapwing Vivak Vanellus vanellus   B M W
Spurt-winged Lapwing Ostrugasti vivak Vanellus spinosus Ac      
Golden Plover Troprsti zlatar Pluvialis apricaria     M W
Grey Plover Zlatar pijukavac Pluvialis squatarola     M W
Ringed Plover Kulik blatarić Charadrius hiaticula     M  
Little Ringed Plover Kulik sljepčić Charadrius dubius   B M  
Kentish Plover Morski kulik Charadrius alexandrinus   B    
Dotterel Šareni kulik Charadrius morinellus Ac      
Woodcock Šljuka Scolopax rusticola   B M W
Jack Snipe Mala šljuka Lymnocryptes minimus     M W
Great Snipe Šljuka livadarka Gallinago media     M  
Common Snipe Šljuka kokošica Gallinago gallinago   B M W
Black-tailed Godwit Crnorepa muljača Limosa limosa     M  
Bar-tailed Godwit Riđa muljača Limosa lapponica       W
Whimbrel Prugasti pozviždač Numenius phaeopus     M W
Slender-billed Curlew Tankokljuni pozviždač Numenius tenuirostris     M  
Curlew Veliki pozviždač Numenius arquata     M W
Upland Sandpiper Prerijska prutka Bartramia longicauda Ac      
Spotted Redshank Crna prutka Tringa erythropus     M  
Redshank Crvenonoga prutka Tringa totanus   B M W
Marsh Sandpiper Dugonoga prutka Tringa stagnatilis     M  
Greenshank Krivokljuna prutka Tringa nebularia     M  
Green Sandpiper Crnokrila prutka Tringa ochropus     M W
Wood Sandpiper Prutka migavica Tringa glareola     M  
Terek Sandpiper Prutka sabljarka Xenus cinereus Ac      
Common Sandpiper Mala prutka Actitis hypoleucos   B M W
Ruddy turnstone Kameničar Arenaria interpres     M W
Red Knot Rđasti žalar Calidris canutus     M  
Sanderling Bijeli žalar Calidris alba     M  
Little Stint Mali žalar Calidris minuta     M  
Temminck’s Stint Sijedi žalar Calidris temminckii     M  
Curlew Sandpiper Krivokljuni žalar Calidris ferruginea     M  
Purple Sandpiper Morski žalar Calidris maritima Ac      
Dunlin Žalar cirikavac Calidris alpina     M W
Broad-billed Sandpiper Plosnatokljuni žalar Limicola falcinellus     M  
Ruff Pršljivac Philomachus pugnax     M  
Red-necked Phalarope Tankokljuna liskonoga Phalaropus lobatus Ac      
Red Phalarope Riđa liskonoga Phalaropus fulicaria Ac      
Greate Skua Veliki pomornik Catharacta skua Ac      
Pomarine Skua Širokorepi pomornik Stercorarius pomarinus Ac      
Arctic Skua Kratkorepi pomornik Stercorarius parasiticus Ac      
Long-tailed Skua Dugorepi pomornik Stercorarius longicaudus Ac      
Common Gull Burni galeb Larus canus       W
Audouin’s Gull Sredozemni galeb Larus audouinii   B    
Ring-billed Gull Prstenokljuni galeb Larus delawarensis Ac      
Great Blackbacked Gull Veliki galeb Larus marinus       W
Herring Gull Srebrnasti galeb Larus argentatus       W
Yellow-legged Gull Galeb klaukavac Larus cachinnans michahellis   B   W
Pontic Gull Pontski galeb Larus cachinnans cachinnans     M  
Lesser Blackbacked Gull Tamnoleđi galeb Larus fuscus     M  
Black-headed Gull Riječni galeb Larus ridibundus   B M W
Slender-billed Gull Tankokljuni galeb Larus genei Ac      
Mediterranean Gull Crnoglavi galeb Larus melanocephalus     M  
Franklin’s Gull Prerijski galeb Larus pipixcan Ac      
Little Gull Mali galeb Larus minutus     M W
Kittiwake Troprsti galeb Rissa tridactyla Ac      
Gull-billed Tern Debelokljuna čigra Gelochelidon nilotica     M  
Caspian Tern Velika čigra Hydroprogne caspia     M  
Sandwich Tern Dugokljuna čigra Thalasseus sandvicensis     M W
Common Tern Obična čigra Sterna hirundo   B M  
Little Tern Mala čigra Sterna albifrons   B M  
Whiskered Tern Bjelobrada čigra Chlidonias hybridus   B M  
White-winged Tern Bjelokrila čigra Chlidonias leucopterus     M  
Black Tern Crna čigra Chlidonias niger   B M  
Razorbill Plosnatokljuna njorka Alca torda Ac      
Black Guillemot Crna njorka Cepphus grylle Ac      
Puffin Tupik Fratercula arctica Ac      
Pallas’s Sandgrouse Kirgiska sadža Syrrhaptes paradoxus Ac      
Rock Dove Divlji golub Columba livia   B    
Feral Pigeon Gradski golub Columba livia domestica   B    
Stock Dove Golub dupljaš Columba oenas   B   W
Woodpigeon Golub grivnjaš Columba palumbus   B M W
Turtle Dove Grlica Streptopelia turtur   B M  
Collared Dove Gugutka Streptopelia decaocto   B    
Great Spotted Cuckoo Afrička kukavica Clamator glandarius   B    
Cuckoo Kukavica Cuculus canorus   B M  
Barn Owl Kukuvija Tyto alba   B   W
Scops Owl Ćuk Otus scops   B M  
Eagle Owl Ušara Bubo bubo   B    
Tawny Owl Šumska sova Strix aluco   B    
Ural Owl Jastrebača Strix uralensis   B    
Pygmy Owl Mali ćuk Glaucidium passerinum   B    
Little Owl Sivi ćuk Athene noctua   B    
Tengmalm’s Owl Planinski ćuk Aegolius funereus   B    
Long-eared Owl Mala ušara Asio otus   B    
Short-eared Owl Sova močvarica Asio flammeus   B    
Nightjar Leganj Caprimulgus europaeus   B M  
Swift Čiopa Apus apus   B M  
Pallid Swift Smeđa čiopa Apus pallidus   B    
Alpine Swift Bijela čiopa Tachymarptis melba   B M  
Kingfisher Vodomar Alcedo atthis   B M W
Blue-cheeked Bee-eater Plavolica pčelarica Merops persicus Ac      
Bee-eater Pčelarica Merops apiaster   B M  
Roller Zlatovrana Coracias garrulus   B M  
Hoopoe Pupavac Upupa epops   B M  
Wryneck Vijoglav Jynx torquilla   B M  
Lesser Spotted Woodpecker Mali djetlić Dendrocopos minor   B    
Middle Spotted Woodpecker Crvenoglavi djetlić Dendrocopos medius   B    
White-backed Woodpecker Planinski djetlić Dendrocopos leucotos   B    
Great Spotted Woodpecker Veliki djetlić Dendrocopos major   B    
Syrian Woodpecker Sirijski djetlić Dendrocopos syriacus   B    
Three-toed Woodpecker Troprsti djetlić Picoides tridactylus   B    
Black Woodpecker Crna žuna Dryocopus martius   B    
Green Woodpecker Zelena žuna Picus viridis   B    
Grey-headed Woodpecker Siva žuna Picus canus   B    
Calandra Lark Velika ševa Melanocorypha calandra   B    
Short-toed Lark Kratkoprsta ševa Calandrella brachydactyla   B    
Shore Lark Planinska ševa Eremophila alpestris   B    
Crested Lark Kukmasta ševa Galerida cristata   B    
Skylark Poljska ševa Alauda arvensis   B   W
Woodlark Ševa krunica Lullula arborea   B   W
Sand Martin Bregunica Riparia riparia   B M  
Swallow Lastavica Hirundo rustica   B M  
Crag Martin Hridna lastavica Ptyonoprogne rupestris   B    
House Martin Piljak Delichon urbica   B M  
Red-rumped Swalow Daurska lastavica Cecropis daurica   B    
Richard’s Pipit Velika trepteljka Anthus richardi Ac      
Tawny Pipit Primorska trepteljka Anthus campestris   B    
Meadow Pipit Livadna trepteljka Anthus pratensis     M W
Red-throated Pipit Rusogrla trepteljka Anthus cervinus     M  
Tree Pipit Prugasta trepteljka Anthus trivialis   B M  
Water Pipit Planinska trepteljka Anthus spinoletta   B   W
Pied Wagtail Bijela pastirica Motacilla alba   B M W
Yellow Wagtail Žuta pastirica Motacilla flava   B M  
Citrine Wagtail Limunasta pastirica Motacilla citreola Ac      
Grey Wagtail Gorska pastirica Motacilla cinerea   B   W
Waxwing Kugara Bombycilla garrulus Ac      
Dipper Vodenkos Cinclus cinclus   B    
Wren Palčić Troglodytes troglodytes   B M W
Alpine Accentor Alpski popić Prunella collaris   B    
Black-throated Accentor Crnobradi popić Prunella atrogularis Ac      
Dunnock Sivi popić Prunella modularis   B M W
Mistle Thrush Drozd imelaš Turdus viscivorus   B M W
Song Thrush Drozd cikelj Turdus philomelos   B M W
Redwing Mali drozd Turdus iliacus     M W
Fieldfare Drozd bravenjak Turdus pilaris   B M W
Dusky Thrush Šareni drozd Turdus eunomus Ac      
Blackbird Kos Turdus merula   B M W
Ring Ouzel Planinski kos Turdus torquatus   B M  
Rock Thrush Kamenjar Monticola saxatilis   B    
Blue Rock Thrush Modrokos Monticola solitarius   B    
Thrush Nightingale Mrki slavuj Luscinia luscinia     M  
Nightingale Slavuj Luscinia megarhynchos   B M  
Bluethroat Modrovoljka Luscinia svecica   B M  
Robin Crvendać Erithacus rubecula   B M W
Rufous Scrub-robin Živičnjak Erythropygia galactotes Ac      
Black Redstart Mrka crvenrepka Phoenicurus ochruros   B M W
Redstart Šumska crvenrepka Phoenicurus phoenicurus   B M  
Whinchat Smeđoglavi batić Saxicola rubetra   B M  
European Stonechat Crnoglavi batić Saxicola rubicola   B M W
Wheatear Sivkasta bjeloguza Oenanthe oenanthe   B M  
Pied Wheatear Dvobojna bjeloguza Oenanthe pleschanka Ac      
Black-eared Wheatear Primorska bjeloguza Oenanthe hispanica   B    
Spotted Flycatcher Muharica Muscicapa striata   B M  
Pied Flycatcher Crnoglava muharica Ficedula hypoleuca     M  
Collared Flycatcher Bjelovrata muharica Ficedula albicollis   B M  
Semi-collared Flycatcher Sirijska muharica Ficedula semitorquata Ac      
Red-breasted Flycatcher Mala muharica Ficedula parva   B    
Firecrest Vatroglavi kraljić Regulus ignicapilla   B M W
Goldcrest Zlatoglavi kraljić Regulus regulus   B M W
Fan-tailed Warbler Šivalica Cisticola juncidis   B    
Cetti’s Warbler Svilorepa Cettia cetti   B    
Grasshopper Warbler Pjegavi cvrčić Locustella naevia   B M  
River Warbler Cvrčić potočar Locustella fluviatilis   B    
Savi’s Warbler Veliki cvrčić Locustella luscinioides   B M  
Moustached Warbler Crnoprugasti trstenjak Acrocephalus melanopogon   B M W
Aquatic Warbler Trstenjak ševar Acrocephalus paludicola Ac   M  
Sedge Warbler Trstenjak rogožar Acrocephalus schoenobaenus   B M  
Paddyfield Warbler Poljski trstenjak Acrocephalus agricola Ac      
Reed Warbler Trstenjak cvrkutić Acrocephalus scirpaceus   B M  
Blyth’s Reed Wabler Trstenjak žbunjar Acrocephalus dumetorum Ac      
Marsh Warbler Trstenjak mlakar Acrocephalus palustris   B M  
Great Reed Warbler Veliki trstenjak Acrocephalus arundinaceus   B M  
Booted Warbler Voljić žbunjar Hippolais caligata Ac      
Olivaceous Warbler Sivi voljić Hippolais pallida   B    
Olive-tree Warbler Voljić maslinar Hippolais olivetorum   B    
Melodious Warbler Kratkokrili voljić Hippolais polyglotta   B    
Icterine Warbler Žuti voljić Hippolais icterina   B M  
Willow Warbler Brezov zviždak Phylloscopus trochilus   B M  
Chiffchaff Zviždak Phylloscopus collybita   B M W
Eastern Bonelli’s Warbler Gorski zviždak Phylloscopus orientalis   B    
Wood Warbler Šumski zviždak Phylloscopus sibilatrix   B M  
Pallas’s Warbler Zlatoglavi zviždak Phylloscopus proregulus Ac      
Yellow-browed Warbler Azijski zviždak Phylloscopus inornatus Ac      
Blackcap Crnokapa grmuša Sylvia atricapilla   B M W
Garden Warbler Siva grmuša Sylvia borin   B M  
Barred Warbler Pjegava grmuša Sylvia nisoria   B M  
Lesser Whitethroat Grmuša čevrljinka Sylvia curruca   B M  
Eastern Orphean Warbler Istočna velika grmuša Sylvia hortensis crassirostris   B M  
Whitethroat Grmuša pjenica Sylvia communis   B M  
Dartford Warbler Crvenooka grmuša Sylvia undata Ac      
Subalpine Warbler Bjelobrka grmuša Sylvia cantillans   B M  
Sardinian Warbler Crnoglava grmuša Sylvia melanocephala   B    
Bearded Tit Brkata sjenica Panurus biarmicus   B M W
Sombre Tit Mrka sjenica Poecile lugubris   B    
Marsh Tit Crnoglava sjenica Poecile palustris   B    
Willow Tit Planinska sjenica Poecile montanus   B    
Coal Tit Jelova sjenica Periparus ater   B   W
Crested Tit Kukmasta sjenica Lophophanes cristatus   B    
Great Tit Velika sjenica Parus major   B    
Blue Tit Plavetna sjenica Cyanistes caeruleus   B    
Azure Tit Bijela sjenica Cyanistes cyanus Ac      
Penduline Tit Sjenica mošnjarka Remiz pendulinus   B M W
Long-tailed Tit Dugorepa sjenica Aegithalos caudatus   B    
Nuthatch Brgljez Sitta europaea   B    
Rock Nuthatch Brgljez kamenjar Sitta neumayer   B    
Wallcreeper Zidarčac Tichodroma muraria       W
Treecreeper Kratkokljuni puzavac Certhia familiaris   B    
Short-toed Treecreeper Dugokljuni puzavac Certhia brachydactyla   B    
Golden Oriole Vuga Oriolus oriolus   B    
Red-backed Shrike Rusi svračak Lanius collurio   B M  
Lesser Grey Shrike Sivi svračak Lanius minor   B M  
Great Grey Shrike Veliki svračak Lanius excubitor       W
Woodchat Shrike Riđoglavi svračak Lanius senator   B    
Jay Šojka Garrulus glandarius   B    
Magpie Svraka Pica pica   B    
Nutcracker Kreja Nucifraga caryocatactes   B    
Alpine Chough Žutokljuna galica Pyrrhocorax graculus   B    
Jackdaw Čavka Corvus monedula   B    
Rook Gačac Corvus frugilegus   B    
Carrion Crow Crna vrana Corvus corone Ac      
Hooded Crow Siva vrana Corvus cornix   B    
Raven Gavran Corvus corax   B    
Starling Čvorak Sturnus vulgaris   B M W
Rose-coloured Starling Ružičasti čvorak Pastor roseus     M  
House Sparrow Vrabac Passer domesticus   B    
Italian Sparrow Talijanski vrabac Passer italiae   B    
Spanish Sparrow Španjolski vrabac Passer hispaniolensis   B    
Tree Sparrow Poljski vrabac Passer montanus   B    
Streaked Rock Sparrow Vrabac kamenjar Petronia petronia Ac      
White-winged Snow Finch Snježni vrabac Montifringilla nivalis Ac      
Golden Bishop Žutokruna pletilja Euplectes afer Ac      
Chaffinch Zeba Fringilla coelebs   B M W
Brambling Sjeverna zeba Fringilla montifringilla       W
Serin Žutarica Serinus serinus   B M W
Citril Finch Planinska žutarica Serinus citrinella Ac      
Greenfinch Zelendur Carduelis chloris   B M W
Siskin Čižak Carduelis spinus   B M W
Goldfinch Češljugar Carduelis carduelis   B M W
Redpoll Sjeverna juričica Acanthis flammea       W
Arctic Redpoll Polarna juričica Acanthis hornemanni Ac      
Twite Gorska juričica Acanthis flavirostris Ac      
Linnet Juričica Acanthis cannabina   B M W
Common Rosefinch Rujnica Carpodacus erythrinus Ac      
Parrot Crossbill Veliki krstokljun Loxia pytyopsittacus Ac      
Crossbill Krstokljun Loxia curvirostra   B    
Bullfinch Zimovka Pyrrhula pyrrhula   B   W
Hawfinch Batokljun Coccothraustes coccothraustes   B   W
Corn Bunting Velika strnadica Emberiza calandra   B    
Yellowhammer Žuta strnadica Emberiza citrinella   B    
Pine Bunting Bjeloglava strnadica Emberiza leucocephalos Ac      
Rock Bunting Strnadica cikavica Emberiza cia   B    
Ortolan Vrtna strnadica Emberiza hortulana   B    
Cirl Bunting Crnogrla strnadica Emberiza cirlus   B    
Rustic Bunting Šumska strnadica Emberiza rustica Ac      
Black-headed Bunting Crnoglava strnadica Emberiza melanocephala   B    
Reed Bunting Močvarna strnadica Emberiza schoeniclus   B M W
Lapland Bunting Laponska strnadica Calcarius laponicus Ac      
Snow Bunting Bijela strnadica Plectrophenax nivalis Ac      

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*