Ptice Hrvatske

Ispod je galerija slika i popis ptica Hrvatske. Sve ptice su slikane u Hrvatskoj. Slike nije dozvoljeno kopirati.

(stisni sliku za uvećanje ili samo stavi strelicu na sliku za ime na hrvatskom jeziku)

 

 

Ispod je tablica sa popisom ptica Hrvatske (na temelju podataka ornitologa Hrvatske)

(za sortiranje stisni zaglavlje kolone)

Hrvatsko ime Englesko ime Znanstveno ime Porodica Red
Siva čaplja Grey Heron Ardea cinerea Ciconiiformes Ardeidae
Čaplja danguba Purple Heron Ardea purpurea Ciconiiformes Ardeidae
Velika bijela čaplja Great White Egret Egretta alba Ciconiiformes Ardeidae
Obalna čaplja Western Reef Egret Egretta garzetta gularis Ciconiiformes Ardeidae
Mala bijela čaplja Little Egret Egretta garzetta Ciconiiformes Ardeidae
Čaplja govedarica Cattle Egret Bubulcus ibis Ciconiiformes Ardeidae
Žuta čaplja Squacco Heron Ardeola ralloides Ciconiiformes Ardeidae
Gak Night Heron Nycticorax nycticorax Ciconiiformes Ardeidae
Čapljica voljak Little Bittern Ixobrychus minutus Ciconiiformes Ardeidae
Bukavac Bittern Botaurus stellaris Ciconiiformes Ardeidae
Mali gnjurac Little Grebe Tachybaptus ruficollis Podicipediformes Podicipedidae
Ćubasti gnjurac Great Crested Grebe Podiceps cristatus Podicipediformes Podicipedidae
Riđogrli gnjurac Red-necked Grebe Podiceps grisegena Podicipediformes Podicipedidae
Ušati gnjurac Slavonian Grebe Podiceps auritus Podicipediformes Podicipedidae
Crnogrli gnjurac Black-necked Grebe Podiceps nigricollis Podicipediformes Podicipedidae
Veliki zovoj Cory’s Shearwater Calonectris diomedea Procellariformes Procellaridae
Gregula Yelkouan Shearwater Puffinus yelkouan Procellariformes Procellaridae
Burnica Storm Petrel Hydrobates pelagicus Procellariformes Hydrobatidae
Ružičasti nesit White Pelican Pelecanus onocrotalus Pelecaniformes Pelecanidae
Kudravi nesit Dalmatian Pelican Pelecanus crispus Pelecaniformes Pelecanidae
Bluna Gannet Sula bassana Pelecaniformes Sulidae
Veliki vranac Cormorant Phalacrocorax carbo Pelecaniformes Phalacrocoracidae
Morski vranac Shag Phalacrocorax aristotelis Pelecaniformes Phalacrocoracidae
Mali vranac Pygmy Cormorant Phalacrocorax pygmaeus Pelecaniformes Phalacrocoracidae
Crvenogrli plijenor Red-throated Diver Gavia stellata Gaviiformes Gaviidae
Crnogrli plijenor Black-throated Diver Gavia arctica Gaviiformes Gaviidae
Veliki plijenor Great Northern Diver Gavia immer Gaviiformes Gaviidae
Žutokljuni plijenor White-billed Diver Gavia adamsii Gaviiformes Gaviidae
Crna roda Black Stork Ciconia nigra Ciconiiformes Ciconidae
Bijela roda White Stork Ciconia ciconia Ciconiiformes Ciconidae
Ćelavi ibis Bald Ibis Geronticus eremita Ciconiiformes Threskiornithidae
Blistavi ibis Glossy Ibis Plegadis falcinellus Ciconiiformes Threskiornithidae
Žličarka Spoonbill Platalea leucorodia Ciconiiformes Threskiornithidae
Plamenac Greater Flamingo Phoenicopterus ruber Phoenicopteriformes Phoenicopteridae
Crvenokljuni labud Mute Swan Cygnus olor Anseriformes Anatidae
Crni labud Black Swan Cygnus atratus Anseriformes Anatidae
Žutokljuni labud Whooper Swan Cygnus cygnus Anseriformes Anatidae
Mali labud Bewick’s Swan Cygnus columbianus Anseriformes Anatidae
Guska glogovnjača Bean Goose Anser fabalis Anseriformes Anatidae
Kratkokljuna guska Pinkfoot Anser brachyrhynchus Anseriformes Anatidae
Lisasta guska Whitefront Anser albifrons Anseriformes Anatidae
Mala guska Lesser Whitefront Anser erythropus Anseriformes Anatidae
Divlja guska Greylag Goose Anser anser Anseriformes Anatidae
Indijska guska Bar-headed Goose Anser indicus Anseriformes Anatidae
Grivasta guska Brent Goose Branta bernicla Anseriformes Anatidae
Crvenovrata guska Red-breasted Goose Branta ruficollis Anseriformes Anatidae
Zlatokrila utva Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea Anseriformes Anatidae
Utva Shelduck Tadorna tadorna Anseriformes Anatidae
Američka mandarinka Mandarin Duck Aix sponsa Anseriformes Anatidae
Mandarinka Wood Duck Aix galericulata Anseriformes Anatidae
Zviždara Wigeon Anas penelope Anseriformes Anatidae
Patka kreketaljka Gadwall Anas strepera Anseriformes Anatidae
Kržulja Teal Anas crecca Anseriformes Anatidae
Divlja patka Mallard Anas plathyrhynchos Anseriformes Anatidae
Patka lastarka Pintail Anas acuta Anseriformes Anatidae
Patka pupčanica Garganey Anas querquedula Anseriformes Anatidae
Patka žličarka Shoveler Anas clypeata Anseriformes Anatidae
Patka gogoljica Red-crested Pochard Netta rufina Anseriformes Anatidae
Glavata patka Pochard Aythya ferina Anseriformes Anatidae
Patka njorka Ferruginous Duck Aythya nyroca Anseriformes Anatidae
Krunata patka Tufted Duck Aythya fuligula Anseriformes Anatidae
Patka crninka Scaup Aythya marila Anseriformes Anatidae
Gavka Eider Somateria mollissima Anseriformes Anatidae
Patka ledara Long-tailed Duck Clangula hyemalis Anseriformes Anatidae
Crna patka Common Scoter Melanitta nigra Anseriformes Anatidae
Patka kulašica Velvet Scoter Melanita fusca Anseriformes Anatidae
Patka batoglavica Goldeneye Bucephala clangula Anseriformes Anatidae
Bijeli ronac Smew Mergus albellus Anseriformes Anatidae
Mali ronac Red-breasted Merganser Mergus serrator Anseriformes Anatidae
Veliki ronac Goosander Mergus merganser Anseriformes Anatidae
Čakora White-headed Duck Oxyura leucocephala Anseriformes Anatidae
Bukoč Osprey Pandion haliaetus Falconiformes Pandionidae
Škanjac osaš Honey Buzzars Pernis apivorus Falconiformes Accipitridae
Crvena lunja Red Kite Milvus milvus Falconiformes Accipitridae
Crna lunja Black KIte Milvus migrans Falconiformes Accipitridae
Štekavac White-tailed Sea Eagle Haliaeetus albicilla Falconiformes Accipitridae
Kostoberina Lammergeier Gypaetus barbatus Falconiformes Accipitridae
Crkavica Egyptian Vulture Neophron percnopterus Falconiformes Accipitridae
Bjeloglavi sup Griffon Vulture Gyps fulvus Falconiformes Accipitridae
Crni lešinar Black Vulture Aegypius monachus Falconiformes Accipitridae
Zmijar Short-toed Eagle Circaetus gallicus Falconiformes Accipitridae
Eja močvarica Marsh Harrier Circus aeruginosus Falconiformes Accipitridae
Eja strnjarica Hen Harrier Circus cyaneus Falconiformes Accipitridae
Eja livadarka Montagu’s Harrier Circus pygargus Falconiformes Accipitridae
Stepska eja Pallid Harrier Circus macrourus Falconiformes Accipitridae
Kratkoprsti kobac Levant Sparrowhawk Accipiter brevipes Falconiformes Accipitridae
Jastreb Goshawk Accipiter gentilis Falconiformes Accipitridae
Kobac Sparrowhawk Accipiter nisus Falconiformes Accipitridae
Stepski škanjac Steppe Buzzard Buteo buteo vulpinus Falconiformes Accipitridae
Škanjac Buzzard Buteo buteo Falconiformes Accipitridae
Riđi škanjac Long-legged Buzzard Buteo rufinus Falconiformes Accipitridae
Škanjac gaćaš Rough-legged Buzzard Buteo lagopus Falconiformes Accipitridae
Orao kliktaš Lesser Spotted Eagle Aquila pomarina Falconiformes Accipitridae
Orao klokotaš Spotted Eagle Aquila clanga Falconiformes Accipitridae
Stepski orao Steppe Eagle Aquila nipalensis Falconiformes Accipitridae
Orao krstaš Imperial Eagle Aquila heliaca Falconiformes Accipitridae
Suri orao Golden Eagle Aquila chrysaetos Falconiformes Accipitridae
Prugasti orao Bonelli’s Eagle Hieraaetus fasciatus Falconiformes Accipitridae
Patuljasti orao Booted Eagle Hieraaetus pennatus Falconiformes Accipitridae
Bjelonokta vjetruša Lesser Kestrel Falco naumanni Falconiformes Falconidae
Vjetruša Kestrel Falco tinnunculus Falconiformes Falconidae
Crvenonoga vjetruša Red-footed Falcon Falco vespertinus Falconiformes Falconidae
Eleonorin sokol Eleonora’s Falcon Falco eleonorae Falconiformes Falconidae
Mali sokol Merlin Falco columbarius Falconiformes Falconidae
Sokol lastavičar Hobby Falco subbuteo Falconiformes Falconidae
Krški sokol Lanner Falco biarmicus Falconiformes Falconidae
Stepski sokol Saker Falco cherrug Falconiformes Falconidae
Sivi sokol Peregrine Falco peregrinus Falconiformes Falconidae
Tetrijeb ruševac Black Grouse Tetrao tetrix Galliformes Tetraonidae
Tetrijeb gluhan Capercailie Tetrao urogallus Galliformes Tetraonidae
Lještarka Hazel Grouse Bonasa bonasia Galliformes Tetraonidae
Virdžinijska prepelica Northern Bobwhite Colinus virginianus Galliformes Odontophoridae
Jarebica kamenjarka Rock Partridge Alectoris graeca Galliformes Phasianidae
Čukara Chukar Alectoris chukar Galliformes Phasianidae
Trčka Grey Partridge Perdix perdix Galliformes Phasianidae
Prepelica Quail Coturnix coturnix Galliformes Phasianidae
Fazan Pheasant Phasianus colchicus Galliformes Phasianidae
Ždral Common Crane Grus grus Gruiformes Gruidae
Kokošica Water Rail Rallus aquaticus Gruiformes Ralidae
Kosac Corncrake Crex crex Gruiformes Ralidae
Riđa štijoka Spotted Crake Porzana porzana Gruiformes Ralidae
Siva štijoka Little Crake Porzana parva Gruiformes Ralidae
Mala štijoka Baillon’s Crake Porzana pusilla Gruiformes Ralidae
Velika sultanka Purple Swamphen Porphyrio porphyrio Gruiformes Ralidae
Mlakuša Moorhen Gallinula chloropus Gruiformes Ralidae
Liska Coot Fulica atra Gruiformes Ralidae
Droplja Great Bustard Otis tarda Gruiformes Otididae
Mala droplja Little Bustard Tetrax tetrax Gruiformes Otididae
Oštrigar Oystercatcher Haematopus ostralegus Charadriiformes Haematopodidae
Vlastelica Black-winged Stilt Himantopus himantopus Charadriiformes Recurvirostridae
Modronoga sabljarka Avocet Recurvirostra avosetta Charadriiformes Recurvirostridae
Ćukavica Stone Curlew Burhinus oedicnemus Charadriiformes Burhinidae
Smeđa trkalica Cream-coloured Courser Cursorius cursor Charadriiformes Glareolidae
Riđokrila pješčarka Collared Pratincole Glareola pratincola Charadriiformes Glareolidae
Crnokrila pješčarka Black-winged Pratincole Glareola nordmanii Charadriiformes Glareolidae
Vivak Lapwing Vanellus vanellus Charadriiformes Charadriidae
Ostrugasti vivak Spurt-winged Lapwing Vanellus spinosus Charadriiformes Charadriidae
Troprsti zlatar Golden Plover Pluvialis apricaria Charadriiformes Charadriidae
Zlatar pijukavac Grey Plover Pluvialis squatarola Charadriiformes Charadriidae
Kulik blatarić Ringed Plover Charadrius hiaticula Charadriiformes Charadriidae
Kulik sljepčić Little Ringed Plover Charadrius dubius Charadriiformes Charadriidae
Morski kulik Kentish Plover Charadrius alexandrinus Charadriiformes Charadriidae
Šareni kulik Dotterel Charadrius morinellus Charadriiformes Charadriidae
Šljuka Woodcock Scolopax rusticola Charadriiformes Scolopacidae
Mala šljuka Jack Snipe Lymnocryptes minimus Charadriiformes Scolopacidae
Šljuka livadarka Great Snipe Gallinago media Charadriiformes Scolopacidae
Šljuka kokošica Common Snipe Gallinago gallinago Charadriiformes Scolopacidae
Crnorepa muljača Black-tailed Godwit Limosa limosa Charadriiformes Scolopacidae
Riđa muljača Bar-tailed Godwit Limosa lapponica Charadriiformes Scolopacidae
Prugasti pozviždač Whimbrel Numenius phaeopus Charadriiformes Scolopacidae
Tankokljuni pozviždač Slender-billed Curlew Numenius tenuirostris Charadriiformes Scolopacidae
Veliki pozviždač Curlew Numenius arquata Charadriiformes Scolopacidae
Prerijska prutka Upland Sandpiper Bartramia longicauda Charadriiformes Scolopacidae
Crna prutka Spotted Redshank Tringa erythropus Charadriiformes Scolopacidae
Crvenonoga prutka Redshank Tringa totanus Charadriiformes Scolopacidae
Dugonoga prutka Marsh Sandpiper Tringa stagnatilis Charadriiformes Scolopacidae
Krivokljuna prutka Greenshank Tringa nebularia Charadriiformes Scolopacidae
Crnokrila prutka Green Sandpiper Tringa ochropus Charadriiformes Scolopacidae
Prutka migavica Wood Sandpiper Tringa glareola Charadriiformes Scolopacidae
Prutka sabljarka Terek Sandpiper Xenus cinereus Charadriiformes Scolopacidae
Mala prutka Common Sandpiper Actitis hypoleucos Charadriiformes Scolopacidae
Kameničar Turnstone Arenaria interpres Charadriiformes Scolopacidae
Rđasti žalar Red Knot Calidris canutus Charadriiformes Scolopacidae
Bijeli žalar Sanderling Calidris alba Charadriiformes Scolopacidae
Mali žalar Little Stint Calidris minuta Charadriiformes Scolopacidae
Sijedi žalar Temminck’s Stint Calidris temminckii Charadriiformes Scolopacidae
Krivokljuni žalar Curlew Sandpiper Calidris ferruginea Charadriiformes Scolopacidae
Morski žalar Purple Sandpiper Calidris maritima Charadriiformes Scolopacidae
Žalar cirikavac Dunlin Calidris alpina Charadriiformes Scolopacidae
Plosnatokljuni žalar Broad-billed Sandpiper Limicola falcinellus Charadriiformes Scolopacidae
Pršljivac Ruff Philomachus pugnax Charadriiformes Scolopacidae
Tankokljuna liskonoga Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus Charadriiformes Scolopacidae
Riđa liskonoga Red Phalarope Phalaropus fulicaria Charadriiformes Scolopacidae
Veliki pomornik Greate Skua Catharacta skua Charadriiformes Stercorariidae
Širokorepi pomornik Pomarine Skua Stercorarius pomarinus Charadriiformes Stercorariidae
Kratkorepi pomornik Arctic Skua Stercorarius parasiticus Charadriiformes Stercorariidae
Dugorepi pomornik Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus Charadriiformes Stercorariidae
Burni galeb Common Gull Larus canus Charadriiformes Laridae
Sredozemni galeb Audouin’s Gull Larus audouinii Charadriiformes Laridae
Prstenokljuni galeb Ring-billed Gull Larus delawarensis Charadriiformes Laridae
Veliki galeb Great Blackbacked Gull Larus marinus Charadriiformes Laridae
Srebrnasti galeb Herring Gull Larus argentatus Charadriiformes Laridae
Galeb klaukavac Yellow-legged Gull Larus cachinnans michahellis Charadriiformes Laridae
Pontski galeb Pontic Gull Larus cachinnans cachinnans Charadriiformes Laridae
Tamnoleđi galeb Lesser Blackbacked Gull Larus fuscus Charadriiformes Laridae
Riječni galeb Black-headed Gull Larus ridibundus Charadriiformes Laridae
Tankokljuni galeb Slender-billed Gull Larus genei Charadriiformes Laridae
Crnoglavi galeb Mediterranean Gull Larus melanocephalus Charadriiformes Laridae
Prerijski galeb Franklin’s Gull Larus pipixcan Charadriiformes Laridae
Mali galeb Little Gull Larus minutus Charadriiformes Laridae
Troprsti galeb Kittiwake Rissa tridactyla Charadriiformes Laridae
Debelokljuna čigra Gull-billed Tern Gelochelidon nilotica Charadriiformes Sternidae
Velika čigra Caspian Tern Hydroprogne caspia Charadriiformes Sternidae
Dugokljuna čigra Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis Charadriiformes Sternidae
Obična čigra Common Tern Sterna hirundo Charadriiformes Sternidae
Mala čigra Little Tern Sterna albifrons Charadriiformes Sternidae
Bjelobrada čigra Whiskered Tern Chlidonias hybridus Charadriiformes Sternidae
Bjelokrila čigra White-winged Tern Chlidonias leucopterus Charadriiformes Sternidae
Crna čigra Black Tern Chlidonias niger Charadriiformes Sternidae
Plosnatokljuna njorka Razorbill Alca torda Charadriiformes Alcidae
Crna njorka Black Guillemot Cepphus grylle Charadriiformes Alcidae
Tupik Puffin Fratercula arctica Charadriiformes Alcidae
Kirgiska sadža Pallas’s Sandgrouse Syrrhaptes paradoxus Pterocliformes Pteroclidae
Divlji golub Rock Dove Columba livia Columbiformes Columbidae
Gradski golub Feral Pigeon Columba livia domestica Columbiformes Columbidae
Golub dupljaš Stock Dove Columba oenas Columbiformes Columbidae
Golub grivnjaš Woodpigeon Columba palumbus Columbiformes Columbidae
Grlica Turtle Dove Streptopelia turtur Columbiformes Columbidae
Gugutka Collared Dove Streptopelia decaocto Columbiformes Columbidae
Afrička kukavica Great Spotted Cuckoo Clamator glandarius Cuculiformes Cuculidae
Kukavica Cuckoo Cuculus canorus Cuculiformes Cuculidae
Kukuvija Barn Owl Tyto alba Strigiformes Tytonidae
Ćuk Scops Owl Otus scops Strigiformes Strigidae
Ušara Eagle Owl Bubo bubo Strigiformes Strigidae
Šumska sova Tawny Owl Strix aluco Strigiformes Strigidae
Jastrebača Ural Owl Strix uralensis Strigiformes Strigidae
Mali ćuk Pygmy Owl Glaucidium passerinum Strigiformes Strigidae
Sivi ćuk Little Owl Athene noctua Strigiformes Strigidae
Planinski ćuk Tengmalm’s Owl Aegolius funereus Strigiformes Strigidae
Mala ušara Long-eared Owl Asio otus Strigiformes Strigidae
Sova močvarica Short-eared Owl Asio flammeus Strigiformes Strigidae
Leganj Nightjar Caprimulgus europaeus Caprimugiformes Caprimulgidae
Čiopa Swift Apus apus Apodiformes Apodidae
Smeđa čiopa Pallid Swift Apus pallidus Apodiformes Apodidae
Bijela čiopa Alpine Swift Tachymarptis melba Apodiformes Apodidae
Vodomar Kingfisher Alcedo atthis Coraciiformes Alcedinidae
Plavolica pčelarica Blue-cheeked Bee-eater Merops persicus Coraciiformes Meropidae
Pčelarica Bee-eater Merops apiaster Coraciiformes Meropidae
Zlatovrana Roller Coracias garrulus Coraciiformes Coraciidae
Pupavac Hoopoe Upupa epops Coraciiformes Upupidae
Vijoglav Wryneck Jynx torquilla Piciformes Picidae
Mali djetlić Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor Piciformes Picidae
Crvenoglavi djetlić Middle Spotted Woodpecker Dendrocopos medius Piciformes Picidae
Planinski djetlić White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos Piciformes Picidae
Veliki djetlić Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major Piciformes Picidae
Sirijski djetlić Syrian Woodpecker Dendrocopos syriacus Piciformes Picidae
Troprsti djetlić Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus Piciformes Picidae
Crna žuna Black Woodpecker Dryocopus martius Piciformes Picidae
Zelena žuna Green Woodpecker Picus viridis Piciformes Picidae
Siva žuna Grey-headed Woodpecker Picus canus Piciformes Picidae
Velika ševa Calandra Lark Melanocorypha calandra Passeriformes Alaudidae
Kratkoprsta ševa Short-toed Lark Calandrella brachydactyla Passeriformes Alaudidae
Planinska ševa Shore Lark Eremophila alpestris Passeriformes Alaudidae
Kukmasta ševa Crested Lark Galerida cristata Passeriformes Alaudidae
Poljska ševa Skylark Alauda arvensis Passeriformes Alaudidae
Ševa krunica Woodlark Lullula arborea Passeriformes Alaudidae
Bregunica Sand Martin Riparia riparia Passeriformes Hirundinidae
Lastavica Swallow Hirundo rustica Passeriformes Hirundinidae
Hridna lastavica Crag Martin Ptyonoprogne rupestris Passeriformes Hirundinidae
Piljak House Martin Delichon urbica Passeriformes Hirundinidae
Daurska lastavica Red-rumped Swalow Cecropis daurica Passeriformes Hirundinidae
Velika trepteljka Richard’s Pipit Anthus richardi Passeriformes Motacillidae
Primorska trepteljka Tawny Pipit Anthus campestris Passeriformes Motacillidae
Livadna trepteljka Meadow Pipit Anthus pratensis Passeriformes Motacillidae
Rusogrla trepteljka Red-throated Pipit Anthus cervinus Passeriformes Motacillidae
Prugasta trepteljka Tree Pipit Anthus trivialis Passeriformes Motacillidae
Planinska trepteljka Water Pipit Anthus spinoletta Passeriformes Motacillidae
Bijela pastirica Pied Wagtail Motacilla alba Passeriformes Motacillidae
Žuta pastirica Yellow Wagtail Motacilla flava Passeriformes Motacillidae
Limunasta pastirica Citrine Wagtail Motacilla citreola Passeriformes Motacillidae
Gorska pastirica Grey Wagtail Motacilla cinerea Passeriformes Motacillidae
Kugara Waxwing Bombycilla garrulus Passeriformes Bombycilidae
Vodenkos Dipper Cinclus cinclus Passeriformes Cinclidae
Palčić Wren Troglodytes troglodytes Passeriformes Troglodytidae
Alpski popić Alpine Accentor Prunella collaris Passeriformes Prunellidae
Crnobradi popić Black-throated Accentor Prunella atrogularis Passeriformes Prunellidae
Sivi popić Dunnock Prunella modularis Passeriformes Prunellidae
Drozd imelaš Mistle Thrush Turdus viscivorus Passeriformes Turdidae
Drozd cikelj Song Thrush Turdus philomelos Passeriformes Turdidae
Mali drozd Redwing Turdus iliacus Passeriformes Turdidae
Drozd bravenjak Fieldfare Turdus pilaris Passeriformes Turdidae
Šareni drozd Dusky Thrush Turdus eunomus Passeriformes Turdidae
Kos Blackbird Turdus merula Passeriformes Turdidae
Planinski kos Ring Ouzel Turdus torquatus Passeriformes Turdidae
Kamenjar Rock Thrush Monticola saxatilis Passeriformes Turdidae
Modrokos Blue Rock Thrush Monticola solitarius Passeriformes Turdidae
Mrki slavuj Thrush Nightingale Luscinia luscinia Passeriformes Turdidae
Slavuj Nightingale Luscinia megarhynchos Passeriformes Turdidae
Modrovoljka Bluethroat Luscinia svecica Passeriformes Turdidae
Crvendać Robin Erithacus rubecula Passeriformes Turdidae
Živičnjak Rufous Scrub-robin Erythropygia galactotes Passeriformes Turdidae
Mrka crvenrepka Black Redstart Phoenicurus ochruros Passeriformes Turdidae
Šumska crvenrepka Redstart Phoenicurus phoenicurus Passeriformes Turdidae
Smeđoglavi batić Whinchat Saxicola rubetra Passeriformes Turdidae
Crnoglavi batić European Stonechat Saxicola rubicola Passeriformes Turdidae
Sivkasta bjeloguza Wheatear Oenanthe oenanthe Passeriformes Turdidae
Dvobojna bjeloguza Pied Wheatear Oenanthe pleschanka Passeriformes Turdidae
Primorska bjeloguza Black-eared Wheatear Oenanthe hispanica Passeriformes Turdidae
Muharica Spotted Flycatcher Muscicapa striata Passeriformes Muscicapidae
Crnoglava muharica Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca Passeriformes Muscicapidae
Bjelovrata muharica Collared Flycatcher Ficedula albicollis Passeriformes Muscicapidae
Sirijska muharica Semi-collared Flycatcher Ficedula semitorquata Passeriformes Muscicapidae
Mala muharica Red-breasted Flycatcher Ficedula parva Passeriformes Muscicapidae
Vatroglavi kraljić Firecrest Regulus ignicapilla Passeriformes Regulidae
Zlatoglavi kraljić Goldcrest Regulus regulus Passeriformes Regulidae
Šivalica Fan-tailed Warbler Cisticola juncidis Passeriformes Cisticolidae
Svilorepa Cetti’s Warbler Cettia cetti Passeriformes Sylviidae
Pjegavi cvrčić Grasshopper Warbler Locustella naevia Passeriformes Sylviidae
Cvrčić potočar River Warbler Locustella fluviatilis Passeriformes Sylviidae
Veliki cvrčić Savi’s Warbler Locustella luscinioides Passeriformes Sylviidae
Crnoprugasti trstenjak Moustached Warbler Acrocephalus melanopogon Passeriformes Sylviidae
Trstenjak ševar Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola Passeriformes Sylviidae
Trstenjak rogožar Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus Passeriformes Sylviidae
Poljski trstenjak Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola Passeriformes Sylviidae
Trstenjak cvrkutić Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus Passeriformes Sylviidae
Trstenjak žbunjar Blyth’s Reed Wabler Acrocephalus dumetorum Passeriformes Sylviidae
Trstenjak mlakar Marsh Warbler Acrocephalus palustris Passeriformes Sylviidae
Veliki trstenjak Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus Passeriformes Sylviidae
Voljić žbunjar Booted Warbler Hippolais caligata Passeriformes Sylviidae
Sivi voljić Olivaceous Warbler Hippolais pallida Passeriformes Sylviidae
Voljić maslinar Olive-tree Warbler Hippolais olivetorum Passeriformes Sylviidae
Kratkokrili voljić Melodious Warbler Hippolais polyglotta Passeriformes Sylviidae
Žuti voljić Icterine Warbler Hippolais icterina Passeriformes Sylviidae
Brezov zviždak Willow Warbler Phylloscopus trochilus Passeriformes Sylviidae
Zviždak Chiffchaff Phylloscopus collybita Passeriformes Sylviidae
Gorski zviždak Eastern Bonelli’s Warbler Phylloscopus orientalis Passeriformes Sylviidae
Šumski zviždak Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix Passeriformes Sylviidae
Zlatoglavi zviždak Pallas’s Warbler Phylloscopus proregulus Passeriformes Sylviidae
Azijski zviždak Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus Passeriformes Sylviidae
Crnokapa grmuša Blackcap Sylvia atricapilla Passeriformes Sylviidae
Siva grmuša Garden Warbler Sylvia borin Passeriformes Sylviidae
Pjegava grmuša Barred Warbler Sylvia nisoria Passeriformes Sylviidae
Grmuša čevrljinka Lesser Whitethroat Sylvia curruca Passeriformes Sylviidae
Istočna velika grmuša Eastern Orphean Warbler Sylvia hortensis crassirostris Passeriformes Sylviidae
Grmuša pjenica Whitethroat Sylvia communis Passeriformes Sylviidae
Crvenooka grmuša Dartford Warbler Sylvia undata Passeriformes Sylviidae
Bjelobrka grmuša Subalpine Warbler Sylvia cantillans Passeriformes Sylviidae
Crnoglava grmuša Sardinian Warbler Sylvia melanocephala Passeriformes Sylviidae
Brkata sjenica Bearded Tit Panurus biarmicus Passeriformes Paradoxornithidae
Mrka sjenica Sombre Tit Poecile lugubris Passeriformes Paridae
Crnoglava sjenica Marsh Tit Poecile palustris Passeriformes Paridae
Planinska sjenica Willow Tit Poecile montanus Passeriformes Paridae
Jelova sjenica Coal Tit Periparus ater Passeriformes Paridae
Kukmasta sjenica Crested Tit Lophophanes cristatus Passeriformes Paridae
Velika sjenica Great Tit Parus major Passeriformes Paridae
Plavetna sjenica Blue Tit Cyanistes caeruleus Passeriformes Paridae
Bijela sjenica Azure Tit Cyanistes cyanus Passeriformes Paridae
Sjenica mošnjarka Penduline Tit Remiz pendulinus Passeriformes Remizidae
Dugorepa sjenica Long-tailed Tit Aegithalos caudatus Passeriformes Aegithalidae
Brgljez Nuthatch Sitta europaea Passeriformes Sittidae
Brgljez kamenjar Rock Nuthatch Sitta neumayer Passeriformes Sittidae
Zidarčac Wallcreeper Tichodroma muraria Passeriformes Tichodromidae
Kratkokljuni puzavac Treecreeper Certhia familiaris Passeriformes Certhiidae
Dugokljuni puzavac Short-toed Treecreeper Certhia brachydactyla Passeriformes Certhiidae
Vuga Golden Oriole Oriolus oriolus Passeriformes Oriolidae
Rusi svračak Red-backed Shrike Lanius collurio Passeriformes Laniidae
Sivi svračak Lesser Grey Shrike Lanius minor Passeriformes Laniidae
Veliki svračak Great Grey Shrike Lanius excubitor Passeriformes Laniidae
Riđoglavi svračak Woodchat Shrike Lanius senator Passeriformes Laniidae
Šojka Jay Garrulus glandarius Passeriformes Corvidae
Svraka Magpie Pica pica Passeriformes Corvidae
Kreja Nutcracker Nucifraga caryocatactes Passeriformes Corvidae
Žutokljuna galica Alpine Chough Pyrrhocorax graculus Passeriformes Corvidae
Čavka Jackdaw Corvus monedula Passeriformes Corvidae
Gačac Rook Corvus frugilegus Passeriformes Corvidae
Crna vrana Carrion Crow Corvus corone Passeriformes Corvidae
Siva vrana Hooded Crow Corvus cornix Passeriformes Corvidae
Gavran Raven Corvus corax Passeriformes Corvidae
Čvorak Starling Sturnus vulgaris Passeriformes Sturnidae
Ružičasti čvorak Rose-coloured Starling Pastor roseus Passeriformes Sturnidae
Vrabac House Sparrow Passer domesticus Passeriformes Passeridae
Talijanski vrabac Italian Sparrow Passer italiae Passeriformes Passeridae
Španjolski vrabac Spanish Sparrow Passer hispaniolensis Passeriformes Passeridae
Poljski vrabac Tree Sparrow Passer montanus Passeriformes Passeridae
Vrabac kamenjar Streaked Rock Sparrow Petronia petronia Passeriformes Passeridae
Snježni vrabac White-winged Snow Finch Montifringilla nivalis Passeriformes Passeridae
Žutokruna pletilja Golden Bishop Euplectes afer Passeriformes Ploceidae
Zeba Chaffinch Fringilla coelebs Passeriformes Fringilidae
Sjeverna zeba Brambling Fringilla montifringilla Passeriformes Fringilidae
Žutarica Serin Serinus serinus Passeriformes Fringilidae
Planinska žutarica Citril Finch Serinus citrinella Passeriformes Fringilidae
Zelendur Greenfinch Carduelis chloris Passeriformes Fringilidae
Čižak Siskin Carduelis spinus Passeriformes Fringilidae
Češljugar Goldfinch Carduelis carduelis Passeriformes Fringilidae
Sjeverna juričica Redpoll Acanthis flammea Passeriformes Fringilidae
Polarna juričica Arctic Redpoll Acanthis hornemanni Passeriformes Fringilidae
Gorska juričica Twite Acanthis flavirostris Passeriformes Fringilidae
Juričica Linnet Acanthis cannabina Passeriformes Fringilidae
Rujnica Common Rosefinch Carpodacus erythrinus Passeriformes Fringilidae
Veliki krstokljun Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus Passeriformes Fringilidae
Krstokljun Crossbill Loxia curvirostra Passeriformes Fringilidae
Zimovka Bullfinch Pyrrhula pyrrhula Passeriformes Fringilidae
Batokljun Hawfinch Coccothraustes coccothraustes Passeriformes Fringilidae
Velika strnadica Corn Bunting Emberiza calandra Passeriformes Emberizidae
Žuta strnadica Yellowhammer Emberiza citrinella Passeriformes Emberizidae
Bjeloglava strnadica Pine Bunting Emberiza leucocephalos Passeriformes Emberizidae
Strnadica cikavica Rock Bunting Emberiza cia Passeriformes Emberizidae
Vrtna strnadica Ortolan Emberiza hortulana Passeriformes Emberizidae
Crnogrla strnadica Cirl Bunting Emberiza cirlus Passeriformes Emberizidae
Šumska strnadica Rustic Bunting Emberiza rustica Passeriformes Emberizidae
Crnoglava strnadica Black-headed Bunting Emberiza melanocephala Passeriformes Emberizidae
Močvarna strnadica Reed Bunting Emberiza schoeniclus Passeriformes Emberizidae
Laponska strnadica Lapland Bunting Calcarius laponicus Passeriformes Emberizidae
Bijela strnadica Snow Bunting Plectrophenax nivalis Passeriformes Emberizidae

 

About the Author:

Leave a Comment!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*